Transplantace vlasů v Turecku

Turecko se stalo nejvyhledávanější destinací na celém světě v oblasti transplantace vlasů, a to z několika důvodů. Turecké kliniky při transplantaci vlasů využívají těch nejmodernějších technologií a nejnovějších postupů, díky čemuž mohou s jistotou garantovat skvělé výsledky s přirozeným vzhledem, nikdo tedy nepozná, že jste podstoupili transplantaci vlasů. Lékaři, kteří samotnou transplantaci vlasů provádějí jsou díky svým mnohaletým celosvětově považováni za špičky a největší odborníky ve svém oboru.

Transplantace vlasů metodou FUE

Transplantace vlasů metodou FUE je nejrozšířenější a nejefektivnější metodou transplantace vlasů k získání maximálního možného počtu nových vlasů. Tato metoda je založena na odebrání jednotlivých vlasových štěpů z darovací oblasti (oblast s nejvyšší hustotou vlasů, která je rezitentní k příčinám ztráty vlasů. Zpravidla oblast zadní části hlavy) a nasazení na prázdná místa do miniaturních dírek o průměru 0,6 – 0,7 mm . Při tomto zákroku využíváme těch nejmodernějších metod a nástrojů, takže nevznikají žádné jizvy a žádné krvácení. Metoda FUE je absolutně bezbolestná a plné zahojení je v řádech dní (maximálně týden).

S metodou FUE dosáhnete přirozeného vzhledu a transplantované vlasy jsou trvalé.

Metoda FUE nám umožní během jednoho zákroku transplantovat 4 500 – 5 000 vlasových štěpů, tedy 10 000 – 15 000 nových vlasů.

Celou transplantaci vlasů na klinice Este Future provádějí pouze ti nejzkušenější lékaři, kteří již mají za sebou stovky nebo tisíce takových zákroků.

Lékař za pomoci mikro pera otevře kanálky na hlavě, jejichž průměr (obvykle 0,4mm -0,5mm) je ještě menší než průměr samotného štěpu. Kanálky otevírá pod stejným úhlem a sklonem, jakým rostou vlasy.  Toto trvá přibližně 40min – 90min, během nichž ležíte v pohodlí na zádech.

Postup při transplantaci vlasů metodou FUE

Transplantace vlasů je absolutně bezbolestný zákrok, který probíhá pod lokální anestezií. Po celou dobu operace budete při vědomí a můžete si číst, poslouchat hudbu, sledovat filmy, ale také jíst. Pečovat o Vás bude celý zdravotnický tým a český asistent Vám bude neustále k dispozici.

Celý zákrok jsme pro Vás shrnuli do několika kroků:

Odebrání štěpů

Vlasové váčky neboli štěpy jsou odebírány z dárcovské oblasti (zadní část hlavy), která je rezistentní vůči hormonu v našem těle, který způsobuje vypadávání vlasů. Odebrání samotných štěpů je zahájeno aplikací anestezie. K odebírání štěpů používáme speciální nástroj s velmi malým průměrem o velikosti 1mm, čímž dosáhneme miniaturních, téměř neviditelných a rychle se hojících ranek, které se zpravidla zhojí do druhého dne po operaci bez jakýchkoliv viditelných stop.

Tento zákrok trvá přibližně od dvou do dvou a půl hodiny, v závislosti na počtu vlasových štěpů.

Počet vlasových štěpů, které lze transplantovat je závislý na hustotě vlasů v dárcovské oblasti.

Po vyjmutí všech potřebných vlasových štěpů dochází ke sterilizaci a přikrytí dárcovské oblasti.

Počet vlasových štěpů, které lze transplantovat je závislý na hustotě vlasů v dárcovské oblasti. Odebrané vlasové štěpy jsou uloženy do speciálního roztoku, který vytváří vhodné a bezpečné prostředí do doby, než dojde k přemístění odebraných váčků do žádoucí oblasti

Nástroj k vyjmutí štěpů

Vlasové štěpy

Otevírání kanálků

Celou transplantaci vlasů na klinice Este Future provádějí pouze ti nejzkušenější lékaři, kteří již mají za sebou stovky nebo tisíce takových zákroků.

Lékař za pomoci mikro pera otevře kanálky na hlavě, jejichž průměr (obvykle 0,4mm -0,5mm) je ještě menší než průměr samotného štěpu. Kanálky otevírá pod stejným úhlem a sklonem, jakým rostou vlasy.  Toto trvá přibližně 40min – 90min, během nichž ležíte v pohodlí na zádech.

Jaké Este Future používá metody k otevření kanálků?

V Este Future naši lékaři k otevření kanálků využívají dvě metody, a to: Perkutanovu metodu a metodu mikrofibromatologie. Zvolení určité metody závisí na stupni plešatosti, velikosti a délce vlasových štěpů.

Implementace vlasových štěpů

Implementace vlasových štěpů je poslední fází celé transplantace. Tento krok trvá přibližně 2 – 3,5h v závislosti na počtu vlasových štěpů, které jsou implementovány.

V této fázi lékaři naší kliniky Este Future vloží odebrané vlasové štěpy do připravených kanálků pod úhlem, ve kterém rostou vlasy v okolí, čímž dosáhneme přirozeného vzhledu a růstu nových vlasů.

Lékař nejprve umístí vlasové folikuly do přední linie vlasů, které poskytnou přirozený vzhled. Nedoporučuje se dávat vlasové štěpy, které mají 2-3 vlasy do přední linie, a to z důvodu následného nepřirozeného vzhledu, kdy je pak jasné, že dotyčná osoba podstoupila transplantaci vlasů.

Jakmile lékař dokončí přední vlasovou linii, pokračuje v implementaci vlasových štěpů, které obsahují 2 nebo 3 vlasy ve váčku, a to do zadních linií, čímž se dosáhne nejen přirozeného vzhledu, ale také větší hustoty a síly implementovaných vlasů.

Implementace vlasových štěpů

Metoda FUE zaručuje nejlepší výsledky těm, kteří:

·         mají dostatečnou hustotu vlasů na zadní nebo postraní části hlavy

·         již podstoupili nějakou transplantaci a chtějí ještě lepší výsledky

·         mají sníženou elasticitu pokožky na hlavě a malé, rychle se hojící ranky jsou tou nejvhodnější volbou

·         nepotřebují více než 1000 vlasových štěpů

·         mají rovné nebo vlnité vlasy

Týden před zákrokem

·         Přestaňte užívat Minoxidil/Rogaine, nejlépe však 14dní před zákrokem

·         Vyvarujte se užívání jakýchkoli protizánětlivých analgetik

·         Přestaňte užívat vitamín B a E

V den zákroku

·         Umyjte si vlasy jemným šampónem

·         Nepoužívejte žádnou vlasovou kosmetiku

·         Dopřejte si vydatnou snídani

·         Nepijte kávu ani jiné nápoje obsahující kofein

·         Oblékněte si pohodlné oblečení, ve kterém se Vám dobře leží

Po zákroku

Transplantace vlasů metodou FUE je prováděna pod lokální anestezií a tento zákrok nevyžaduje žádnou hospitalizaci, jedná se tedy zcela výhradně o ambulantní zákrok. Lékař Vás následně informuje o pozákrokové péči, předepíše antibiotika a vysvětlí jak se po dobu dvou dnů stravovat a hýbat.

Doba celkového zotavení je minimální a drtivá většina pacientů se vrací do práce a normálního způsobu života, na který je zvyklá během 2-3 dnů po zákroku.