Vypadávání vlasů a plešatost není jen problémem mužů. Také mnoho žen trpí na vypadávání vlasů nebo jejich řídnutí.

Příčin vypadávání vlasů u žen může být spousta. Vážné onemocnění, stres, těhotenství, proces stárnutí nebo vliv léků.

Vlasy jsou důležitou a nedílnou součástí našeho vzhledu a jejich ztráta v nás vyvolává stres.

Causes of Female Hair Loss

Plešatění u žen: Plešatost u žen, též známá jako androgenetická alopecie, je dědičná a zároveň nejčastější příčina nadměrného vypadávání vlasů u žen, které se začne obvykle projevovat okolo 50-ti let. Androgenetická alopecie může být dědičná jak z matčiny, tak o otcovi strany a týká se zhruba 20% žen.

Anémie:K Anémii dochazí v důsledku nedostatku železa v krvi, což způsobuje, že počet červených krvinek je podstatně nižší a následkem je nadměrné vypadávání vlasů, zvláště u žen.

Syndrom polycystických vaječníků (PCOS): Tento syndrom je nejběžnější poruchou endokrinního systému, které ženy čelí a vypadávání vlasů je jejím nejčastějším projevem.

Hypotyreóza: Nemoc způsobená nedostatkem hormonů štítné žlázy a může být spojena s řídnutím vlasů či nepravidelným vypadáváním vlasů.

Stav pokožky: Tímto jsou myšleny různá onemocnění pokožky (seboroická dermatitida, lupénka, plíseň), která samozřejmě také způsobují vypadávání vlasů.

Lupus: Jedná se o typ onemocnění imunitního systému, které se vyskytuje u žen a poškozuje pokožku. Jedním z nejzávažnějších příznaků lupusu je vypadávání vlasů.

Alopecie Areata: Pokud člověk trpí tímto druhem alopecie, dochází k napadání vlasových folikul a projevem je lokální ztráta vlasů, v podobě plešatých koleček.

TelogenEffluvium: Onemocnění, které způsobuje vypadávání vlasů po celé pokožce hlavy, může být chronické, ale může být také akutní po stresující události; jako je vysoká horečka, nedostatek stravy a chronická ztráta krve z těžké menstruace.

Chemikálie: Některé látky obsažené v přípravcích na úpravu vlasů mohou vlasy a pokožku hlavy narušit a následně i způsobit ztrátu samotných vlasů.

Těhotenství: Hormonální změny a stres v těhotenství mohou způsobit dočasné vypadávání vlasů.

Hair Transplant for Women

Transplantace vlasů u žen

Transplantace vlasů je jedna z možností, jak získat vypadané vlasy zpět.Tento druh léčby je u dam velice oblíbený, protože úspěch je téměř stoprocentní a většina žen je nadmíru spokojena.

Než se však rozhodneme pro transplantaci vlasů, měli bychom zjistit příčiny vypadávání vlasů. Protože ženy procházejí během života různými fázemi, transplantace vlasů nemusí být pro každou ženu trvalým řešením.

Jste vhodnou kandidátkou na transplantaci vlasů, pokud trpíte vypadáváním vlasů z jednoho z níže uvedených důvodů:

  • Mechanická nebo trakční (nehormonální) alopecie nebo alopecie marginalis
  • Trauma, stres, chemické popáleniny nebo jizvy po nehodách.
  • Pokud chcete skrýt holá místa po předchozích operacích
  • Pokud trpíte výraznou ztrátou vlasů, pokročilou plešatostí.

Při transplantaci vlasů u žen využíváme metodu zvanou MICRO FUE, která spočívá ve sběru jednotlivých vlasových folikul z dárcovské oblasti do postižených míst s nižším průměrem (0,6 – 0,75 mm). Důvodem užití nižšího průměru u že je fakt, že ženy mají slabší prameny vlasů než muži.